O nás

Problémy s kapacitou příjezdových silnic? Nedostačující vodovod a kanalizace? Málo míst ve školce a škole? Rozbité chodníky? Málo veřejných prostranství pro setkávání lidí? Zato stovky nových obyvatel?

To vše známe a máme řešení pro každou obec na míru. Díky nám budete mít dobré smlouvy na financování infrastruktury. Nabízíme ale něco navíc. Napíšeme pro Vás zásady rozvoje obce. Každý investor bude vždy včas a transparentně vědět, za jakých podmínek se u Vás v obci dá stavět. Umíme sehnat odborníky a pomůžeme Vám dát rozvoji Vaší obce správný směr. Rádi se s Vámi potkáme nejen u Vás v obci, ale také na některém z našich odborných seminářů. 

Jednoduše víme, co dělat, když je investor za humny.

Jak nás to všechno napadlo?

Domácnost dvou právníků je zřejmě pro okolí zvláštní. Čas nad obědem, večeří i u piva mnohdy trávíme tím, že rozvíjíme debaty nad věcmi, které by být měly a mohly. Před několika lety se ústředním tématem hovorů staly smlouvy obcí s investory. Výsledkem desítek nebo i stovek hodin přemýšlení nebyly jen odborné články, ale především nápad. Rozhodli jsme se pomáhat obcím, aby byly tou silnější stranou při jednání o svém rozvoji a aby mohly dobře chránit zájmy obyvatel.

V prosinci 2018 nakonec vznikla naše společnost EmvilleZ. V obchodním rejstříku má zaspáno, že existuje od 17. dne v měsíci. Stejné datum mají v rodných listech naše dvě děti – Ema a Vilém, po kterých jsme také EmvilleZ pojmenovali.

Investor Zahumny je projekt, který nás pořád baví. Do týmu jsme přibrali výborné právníky a pracujeme s dalšími odborníky. Neomrzí nás setkávání se starosty, starostkami, se zastupiteli a s odpovědnými lidmi na úřadech.

Těšíme se na práci s Vámi

Mgr. Vendula Zahumenská, Ph. D.

Mgr. Vendula Zahumenská, Ph. D.

Už na Právnické fakultě Masarykovy univerzity jsem se věnovala ochraně životního prostředí. Územní plánování se stalo tématem mojí disertační práce. Posledních 14 let jsem se věnovala územnímu rozvoji měst a obcí v praxi, mezi lety 2012 – 2018 jsem pracovala pro pražský spolek Arnika, kde jsem řešila územní plán Prahy a radila jsem občanům i zastupitelům ohledně územního rozvoje.
Ráda píšu odborné články a věnuji se řadu let i výuce práva životního prostředí pro neprávníky na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity.

Mgr. David Zahumenský

Mgr. David Zahumenský

V letech 2009 – 2013 působil jako předseda Ligy lidských práv. Zkušenosti s ústavním právem a právem mezinárodním zúročuje při zpracovávání ústavních stížností či stížností k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Opakovaně se svými stížnostmi ve Štrasburku uspěl, ať již rozsudkem, nebo dosažením mimosoudního vyrovnání. Pomáhá také obcím při uzavírání smluv o rozvoji území. V letech 2012 až 2015 působil jako člen Rady vlády pro nestátní neziskové organizace, od roku 2017 je členem jejího Výboru pro legislativu a financování. Koncem roku 2015 mu vyšla kniha Jak na spolkový rejstřík.

Máte dotaz?